אודותינו

אחד מהסכסוכים והמחלוקות העיקריות בין בני זוג שמתגרשים הוא חלוקת רכוש. זו הסיבה שחלוקה זו, חייבת להתבצע בהתאם להבנת החוק, הפסיקה והזכויות. ניהול כל הנושא של חלוקת רכוש בגירושין, דורש מיומנות מקצועית וניסיון רב. אנו במרכז לחלוקת רכוש בגירושין, עוסקים בהצלחה רבה כבר שנים רבות בתחום וכן, אנו עוסקים אף בגישור מקצועי וביכולת ולהל מו"מ על הצד הטוב ביותר. בגלל שבני הזוג, נמצאים לא אחת, בסערת רגשות חשוב כי עו"ד לדיני משפחה מנוסה, יראה את טובתם האישית של בני הזוג ויציג לפניהם את האפשרויות. על פי רוב, גירושין חלוקת רכוש, מהווה נושא מורכב ולא אחת, תהליך ההכרעה בגינו, יכול להימשך לשנים ארוכות, כאשר נושאים נוספים כלולים בו, כגון: משמורת על הילדים, הסדרי ראיה ומזונות.

מהי חזקת השיתוף וכיצד ניתן יהיה לחלק את הרכוש באופן שווה בין בני הזוג?

לפי חזקת השיתוף, מתבצעת חלוקה שוויונית של הרכוש בין בני הזוג, אך חלוקה זו תהיה קלה יותר, אם לבני הזוג אין ילדים. במידה ולזוג יש ילדים, האתגר הופך לגדול יותר, כי חלוקה זו, תידרש להיות לא שוויונית, כך שתהיה הוגנת יותר, כלפי ההורה המשמורן. אם   במידה ובן הזוג הוא בעל עסק, האישה וויתרה על הקריירה שלה למען גידול הילדים, יש לחלק גם את נכסי קריירה בגירושין, בגלל הפער של השתכרות של אחד מבני הזוג ולרוב מדובר באישה. גם הזכויות הסוציאליות של בני הזוג כגון פנסיה, יצטרכו להתחלק במסגרת לחוק יחסי ממון או במילים אחרות, איזון משאבים פנסיה. למעשה כל הנושא של איזון משאבים הוא חלק בלתי נפרד מחוק יחסי ממון.

 

מדוע מומלץ להתייעץ עמנו בכל הקשור לחלוקת רכוש בגירושין?

למעשה, במרכז לחלוקת רכוש בגירושין, אנו דוגלים בגישור והגעה לעריכת הסכם גירושין חלוקת רכוש. מי שכבר ערך הסכם ממון, לא צריכה להיות לו בעיה, במיוחד, אם דאג לערוך עוד לפני הנישואין הסכם ממון על דירה, כאשר הגיע לקשר הזוגי שכבר היה בעל הדירה. למעשה הליך של פירוק שיתוף במקרקעין, יוכל להתבצע על הנכס המשותף של בני הזוג, כאשר הם יחד רכשו את הדירה בזמן הנישואים ובמהלך חייהם המשותפים.  במסגרת חוק יחסי ממון, יש לדעת, כי גם הנושא של נכסי קריירה איזון משאבים, יילקח בחשבון.

 

הדבר הנכון ביותר, יהיה לערוך הסכם ממון גירושין, כאשר אנו  במרכז לחלוקת רכוש בגירושין, נערוך הליך ייעוץ מקצועי וכן, נסייע בגישור כאשר ישנן מחלוקות לגבי הנושא של  חלוקת רכוש בין בני זוג בגירושין. ההסכם שאנו עורכים יכלול את כל הסעיפים החשובים אשר כוללים גם: הורה משמורן, הסדרי ראיה של הילדים, תשלום מזונות ואם מדובר על איזון משאבים גם בזכויות הסוציאליות שיש לחלק כגון חלוקת פנסיה בגירושין. אנו מסייעים בהצלחה רבה מזה שנים, כאשר אנו משתדלים כי לבני הזוג לא יהיו מאבקים והם יסיימו את נישואיהם, באופן חברי וללא מריבות, כך שהילדים לא ייפגעו מהסכסוך המושתת לרוב על חלוקת הרכוש בין הצדדים.

 

מדוע ההתערבות המקצועית שלנו בין בני הזוג שמתגרשים היא כה חשובה?

לרוב, חלוקת הרכוש תתבצע לפי הגדרות הרכוש. למשל קיים רכוש שנחשב לרכוש של הבעל, רכוש של האישה והרכוש המשותף של בני הזוג. למעשה, הרכוש של הבעל נשאר שייך לו, הרכוש של האישה נשאר שייך לה והרכוש המשותף מתחלק שווה בשווה. למרות שלכאורה זה נשמע ברור, עדיין קיים הצורך בהתערבות של גורם משפטי מוסמך כמו  אצלנו במרכז לחלוקת רכוש בגירושין המאגד את עורכי הדין מהשורה הראשונה, מגשרים וניסוח מדויק של הסכם הגירושין. אנו מגלים רגישות רבה ואוזן קשבת, כאשר אנו שומעים את שני הצדדים עורכים הסכם שישביע את רצון שני הצדדים.


צרו עמנו קשר